Російський режим укотре відмовився обміняти військовополонених-мусульман

Російський режим укотре відмовився обміняти військовополонених-мусульман
Російські військовополонені у таборі на Львівщині. Фото зі сторінки Омбудсмена України
18.04.2024
Оцініть статтю: 
(14 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Напередодні свята Ораза-байрам (Ід аль-Фітр) Україна ініціювала обмін військовополоненими, що сповідують іслам.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Зокрема, Україна з нагоди закінчення мусульманського посту, а також Великодня, що 31 березня відзначали католики, запропонувала агресорові провести такий обмін.

Омбудсмен підкреслив, що РФ проігнорувала всі можливі варіанти обміну. Українська сторона, за його словами, висунула пропозицію обміну військовополонених ще на початку священного Рамадану: 

— Пропонована формула обміну — 1 до 4, у якій кількість повернутих полонених Росії перевищувала б кількість повернутих української сторони. У списку, що запропонувала Україна до обміну російській стороні – 1 католик і 146 мусульман. Однак запропоновані списки РФ проігнорувала. 

Про систематичне порушення росіянами норм Женевських конвенцій у частині поводження з військовополоненими часто заявляють правозахисники. Не раз свідчили про це українські військові, що поверталися з полону. 

Україна намагається дотримуватися всіх норм щодо військовополонених-росіян. Це стосується як російських полонених-мусульман, так і представників інших віровизнань. Нагоду особисто переконатися у цьому мав головний турецький омбудсмен Шереф Малкоч. Наприкінці березня він разом із Дмитром Лубінцем відвідав табір для військовополонених РФ на Львівщині, де перебувають, зокрема, військовополонені-мусульмани. Омбудсменів супроводжував львівський імам Ібрагім Жумабеков, який періодично відвідує російських військовополонених, що визнають іслам, на їхнє прохання.

За словами пана Лубінця, метою поїздки було показати турецьким партнерам дотримання Україною норм міжнародного права:

— Мета цієї поїздки — показати нашим партнерам, що ми дотримуємося норм МГП й безперешкодно надаємо доступ усім необхідним міжнародним організаціям і партнерам до російських військовополонених. І наша ціль — щоб міжнародна спільнота мала змогу потрапити й у місця утримання українських полонених у РФ.

Шереф Малкоч від публічних оцінок цього візиту утримався, зазначивши, що намагатиметься потрапити в місяця утримання українських військовополонених у Росії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.