6 листопада мусульмани відсвяткують найбільше ісламське свято - Курбан-байрам

6 листопада мусульмани відсвяткують найбільше ісламське свято - Курбан-байрам
02.11.2011
Оцініть статтю: 
(302 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У неділю, 6 листопада, для мусульман України і всього світу наступить найбільше ісламське свято  Ід аль адха (Курбан-байрам). З цієї нагоди о 8:15 ранку у стінах мечеті Ісламського громадського культурного центру (вул.Дегтярівська, 25-А) відбудеться особливо врочиста молитва, участь у якій візьме чимало мусульман міста Києва. Подібні заходи відбудуться в мечетях та ісламських центрах Луганська, Харкова, Донецьку, Одеси, Вінниці, Запоріжжя й Криму. Про це «Іслам в Україні» повідомили у прес-службі Духовного управління мусульман України «Умма».

Курбан-байрам - це свято жертвоприношення, яке починається вранці 10 зуль-хіджа за мусульманським місячним календарем і триває чотири дні.

Жертвоприношення

Ід аль адха — кульмінація хаджу (прощі у Мекку): прочани виконують обряд жертвоприношення у долині Міна на згадку про жертвоприношення Ібрагіма (бібл. Авраама). Згадка про цю подію є в Біблії і в Корані.

Здійснювати жертвоприношення наказано не тільки прочанам, а й кожному мусульманину, що має на це кошти. Жертовними тваринами вважаються корови, вівці і кози. Обряд виконується після святкової молитви, або у наступні два дні свята.

Всевишній наказує вірним: «Для кожної громади визначили Ми обряди жертвоприношення, і веліли поминати при цьому ім’я Боже над дарованими їм тваринами. Отже, бог ваш — Бог єдиний. Тож будьте покірні Йому!» (Коран, 22:34).

М’ясо жертовних тварин традиційно ділять на 3 частини: одну залишають собі, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам і сусідам, у тому числі й немусульманам. Гарна традиція — приготування з третьої частини курбану святкового частування — плову, шашлика, мантів — для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде в гості у святкові дні.

Сенс обряду жертвоприношення передусім духовний. Кожен мусульманин на чесно зароблені гроші повинен принести жертву й поділитися з бідними й незаможними, пригостити святкової їжею своїх гостей. Це — акт щедрості й пожертвування з надією на Боже прощення.

У Корані сказано: «Їжте їхнє м’ясо й нагодуйте того, хто соромиться просити, і того, хто просить не криючись… Не потрібні Богові ні м’ясо, ні кров їхні (жертовних тварин) — лише ваша богобоязливість!» (Коран, 22:36–37).

Редакція сайту «Іслам в Україні» вітає всіх мусульман зі святом жертвоприношення, Курбан-Байрамом! Бажаємо благополуччя, милості і задоволення Всевишнього!

За матеріалами прес-служби ДУМУ «Умма»

Посилання на тему:

Харківські мусульмани передали жертовне м'ясо вихованцям притулку

Мусульмани Маріуполя розділили свято з сиротами і нужденними

Постпред Президента: Курбан-байрам став невід'ємною частиною культурного і релігійного життя України

Перший день Курбан-байрама буде вихідним для мусульман Криму

Мусульманські свята пропонують зробити всекримськими вихідними

Кримський депутат пропонує заборонити слово «жертвопринесення» в офіційних документах

Чи відзначатимуть кримчани Курбан-Байрам спільно?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.