У Старому Криму руйнуються архітектурні пам'ятники середньовіччя

У Старому Криму руйнуються архітектурні пам'ятники середньовіччя
20.02.2009
Оцініть статтю: 
(480 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Уже не один рік ці визначні пам'ятки міста не охороняються і не реставруються - говорять краєзнавці. Вони впевнені, якщо так буде й надалі, через п'ятдесят років зникне те, що зберігалося століттями.

На старокримських вулицях серед приватних будинків стоїть мечеть Бейбарса. Побудована вона в тринадцятому столітті. Екскурсоводи говорять, це сама древня мечеть Криму. Назвали її на честь єгипетського султана Бейбарса, що народився в Солхаті. Так у середньовіччя називали Старий Крим. Бажаючи увіковічнити своє ім'я і прославити місце свого народження, султан виділив дві тисячі динарів на будівництво цієї мечеті, розповідає Ільми Ільясов. Він доглядає за цією спорудою. За свої гроші облаштував вхід і поставив ґрати. Шкодує - про колишню велич цієї будівлі тепер уже нічого не нагадує.

Недалеко від мечеті Бейбарса збереглася ще одна культова споруда середньовіччя (медресе і мечеть хана Узбека). Її пощастило більше. Перед входом - невелика виставка середньовічних плит із написами. Їх зібрали місцеві жителі, всі знахідки виявляли на своїх городах.

Старий Крим міг би стати музеєм під відкритим небом, говорять екскурсоводи та історики. Вони підрахували, у такому вигляді, без фінансування, середньовічні пам'ятки простоять не більше півстоліття.

За матеріалами Сайту кримської молоді

На фото (зверху вниз):

Руїни мечеті Бейбарса

Комплекс медресе і мечеть хана Узбека

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.